W imieniu Dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii – prof. Radosława Zimroza, Dyrektora Regionalnego EIT Raw Materials na wschód i południe – Piotra Skorynko, Koordynatorki ds. EIT Raw Materials w Politechnice Wrocławskiej – Magdaleny Worsy-Kozak oraz całego zespołu Digital Mining Center Politechniki Wrocławskiej serdecznie zapraszamy przedstawicieli sektora surowcowego, przemysłu wydobywczego, środowiska start-upów i innowacji działających w obszarze eksploracji, eksploatacji i przetwórstwa surowców mineralnych pierwotnych oraz wtórnych, górnictwa i przeróbki kopalin, recyklingu i odzysku pierwiastków ze źródeł wtórnych i niekonwencjonalnych, dostarczających innowacyjne rozwiązania dla sektora surowcowego, energetycznego i górnictwa, do udziału w Trzecim Śniadaniu Biznesowym z EIT Raw Materials pod hasłem “Critical Raw Materials Act – szanse dla sektora surowcowego”.
Spotkanie odbędzie się 6 grudnia 2024 r. w budynku H-14 Politechniki Wrocławskiej (Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 40, 50-370 Wrocław).
W czasie spotkania dowiecie się Państwo czym jest EIT Raw Materials i jakie możliwości oferuje dla biznesu. Poznacie też efekty projektów współfinansowanych przez EIT Raw Materials, które
zrealizowane zostały w Politechnice Wrocławskiej. Ponadto przedstawimy Wam projekty i przedsięwzięcia, które wciąż trwają i których postępy możecie na bieżąco śledzić, czy też dołączyć do grona beneficjentów.
W tym roku chcemy kontynuować dialog wszystkich interesariuszy w trójkącie wiedzy, łącząc biznes, administrację i naukę. W czasie paneli dyskusyjnych poruszymy tematy istotne dla nowoczesnej gospodarki surowcowej naszego kraju wynikające z ogłoszonego w tym roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2024/1252 z dnia 11 kwietnia 2024 r. w sprawie ustanowienia ram na potrzeby zapewnienia bezpiecznych i zrównoważonych dostaw surowców krytycznych oraz zmiany rozporządzeń (UE) tzw. Critical Raw Materials Act.
Gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w sesji „Podziel się wyzwaniem!”. Ideą tej sesji jest otwarcie się partnerów biznesowych i podzielenie się problemami i wyzwaniami, które mają do rozwiązania w swojej działalności. Z drugiej strony chcemy, aby świat nauki podzielił się z biznesem pomysłami współpracy i ideami badawczo-rozwojowymi. Liczymy tutaj na konstruktywną krytykę ze strony partnerów przemysłowych oraz swojego rodzaju burzę mózgów uczestników spotkania.
Udział w Śniadaniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zapraszamy do wczesnej rejestracji: LINK.
Rejestracja jest otwarta do dnia 22 listopada 2024 r. do godz. 15.00.
Dla osób prezentujących: szalbon dostępny jest TUTAJ (aby pobrać, skorzystaj z przeglądarki Edge).
Do zobaczenia we Wrocławiu, gdzie wspólnie będziemy świętować Mikołajki!
Zespół Politechniki Wrocławskiej i EIT Raw Materials
Głównym oragnizatorem wydarzenia jest zespół Digital Mining Center z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.
Wydarzenie objęli patronatem:
– EIT Raw Materials,
– Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz,
– Polska Akademia Nauk – Komitet Górnictwa,
– Polska Akademia Nauk Oddział we Wrocławiu – Komisja Nauk Górniczych,
– Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem prof. dr hab. inż. Katarzyna Chojnacka – Politechnika Wrocławska,
– Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa – Oddział Wrocław.
Partnerami wydarzenia są:
– Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości – Politechnika Wrocławska,
– Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej,
– Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.